۱۳۸۷ بهمن ۱۵, سه‌شنبه

حکومت چاقو، تفنگ و اخراج در دانشگاه سیستان و بلوچستان


با یک دستور امنیتی هشت دانشجوی دانشگاه سیستان و بلوچستان از ورود به این دانشگاه باز داشته شدند. اسامی این دانشجویان علی باقری(دبیر انجمن اسلامی), ابراهیم اسکافی(مدیر مسئول و صاحب امتیاز نشریه دانشجویی پنجره), علی نمازی (مدیر مسئول و صاحب امتیاز نشریه دانشجویی شورا), علی صالحی, شهریار حسین بر(مدیر مسئول و صاحب امتیاز نشریه دانشجویی سیاه و سپید), صابر رستاد, کامران جلیل (عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی) و میلاد همتی پور اعلام شده است. به نظر می رسد ممنوع الورود شدن این دانشجویان به دانشگاه مرتبط با تجمع صنفی دانشجویان در آبان ماه گذشته باشد که در اعتراض به ناامنی در دانشگاه صورت گرفت. ریاست دانشگاه که بارها قول عدم برخورد با دانشجویان متحصن را داده بود در فضایی که دانشجویان در دانشگاه حضور ندارند اعمال غیر قانونی خود را به دور هر گونه نظارتی ادامه دهد .
شنیده ها حاکی از این است افراد لباس شخصی که هویتشان بر دانشجویان پوشیده است به دفتر انجمن اسلامی مراجعه و سعی در تفتیش دفتر این تشکل دانشجویی را داشتند که با مقاومت اعضای این تشکل روبرو شدند.
نا امنی در دانشگاه سیستان و بلوچستان بدنبال ورود افرادی از خارج دانشگاه به سالن ورزش دانشگاه و مضروب کردن چندتن از دانشجویان غیر بومی با ضربات چاقو آشکار شد. بدنبال این حادثه، بار دیگر گروه هائی از خارج دانشگاه وارد محوطه دانشگاه شده و برای ایجاد رعب و وحشت دست به تیراندازی زدند. با توجه به اینکه حراست دانشگاه هیچ عکس العملی در برابر این اعمال از خود نشان نداده بود دانشجویان دست به اعتراض و تحصن زدند و مدیریت دانشگاه وعده پیگیری تعلل حراست و عدم پیگیری دانشجویان معترض را داد. اما گذشته زمان، نتیجه ای معکوس داشت، یعنی دانشجویان معترض تحت پیگرد و محرومیت از تحصیل قرارگرفتند!

هیچ نظری موجود نیست: